Bugun...


Son dakika... Adalet Bakanlığı'ndan başsavcılıklara cinsel istismar genelgesi
Adalet Bakanlığı, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlara ilişkin başsavcılıklara genelge gönderdi.

Son dakika... Adalet Bakanlığı'ndan başsavcılıklara cinsel istismar genelgesi
+ -

Adalet Bakanlığı'nca çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlara ilişkin başsavcılıklara genelge gönderildi. Genelgede, yürütülecek iş ve işlemlerde çocuğun yüksek yararının gözetilmesi gereğine vurgu yapılarak, hassasiyet gösterilmesi gerekilen hususlar 7 maddede özetlendi.

Adalet Bakanlığı tarafından çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar ile bu kapsamda uygulanan koruma tedbirlerinin ve delil mahiyetindeki görüntülerin yazılı, görsel ve sosyal medyada sıklıkla yer almaya başlaması nedeniyle konunun önemi ve hassasiyeti için Bakan Abdulhamit Gül imzalı genelge yayımlandığı açıklandı. Genelgede, cinsel suçların mağdurlar üzerinde fiziksel ve duygusal yıkıcı etkilere sahip olduğu belirtilerek, bu suçlarla ilgili adli işlemlerin titizlikle yerine getirilmesi gereğine vurgu yapıldı. Genelgede, ayrıca yürütülecek iş ve işlemlerde çocuğun yüksek yararının gözetilmesi gereğinin altı çizilerek, hassasiyet gösterilmesi gerekilen hususlar 7 maddede özetlendi.Editör: Mesut EROL

Bu haber 336 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI