Bugun...


Fuhuş Operasyonu
İstanbul'da yurt dışından getirilen kadınları fuhşa zorladığı iddiasıyaralarında İnterpol tarafından aranan suç şebekesi yöneticisi Özbekistan uyruklu S.

Fuhuş Operasyonu
+ -

İstanbul'da yurt dışından getirilen kadınları fuhşa zorladığı iddiasıyaralarında İnterpol tarafından aranan suç şebekesi yöneticisi Özbekistan uyruklu S.K'nin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı

Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda 8 kişi göz altına alındı.

Alınan bilgiye göre, yurt dışından değişik faaliyetler adı altında getirilen kadınları uluslararası insan ticareti suç örgütüne dahil edip, aciz durumlara düşürüp, pasaportlarına el koyup, tehdit edip borçlandırmak suretiyle fuhşa zorlayan ve zorla fuhuş yaptırdıkları tespit edilen kişilerin yakalanmasına yönelik 4 ay süren fiziki ve teknik takip yapıldı.

İstanbul genelinde 14 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyonlarda interpol tarafından aranan suç şebekesi yöneticisi Özbekistan uyruklu S.K isimli kadın ile A.O.G, D.T, Ö.Ç, M.S, T.T, H.T. ve Z.K isimli şahıslar yakalanarak, gözaltına alındı.

Özbekistan ve Türkmenistan uyruklu olmak üzere farklı ülke vatandaşı olan 16 mağdur kadın kurtarıldı. Konu ile ilgili yakalanan şahıslar adli makamlara sevk edildi.
Editör: Mesut EROL

Bu haber 5682 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI