Bugun...


Bakan Turhan 12 bin 300 personelimizle kış mücadelesi yürüteceğiz
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yurt genelindeki 67 bin 898 kilometrelik yol ağımızda, 422 kar mücadele merkezimiz, 8 bin 778 adet makine ve ekipman, 400 bin ton tuz, 2 bin 800 ton buz çözücü, 382 bin ton agrega ve 12 bin 300 personelimizle kış mücadelesi yürüteceğiz dedi.

Bakan Turhan 12 bin 300 personelimizle kış mücadelesi yürüteceğiz
+ -

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Karla Mücadele ve Bakım Araçları Hizmete Alım Töreni’ne katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Turhan, karayollarının ulaştırma ağının ana omurgasını oluşturduğunu ifade etti.

Türkiye'de yolcu taşımacılığının yüzde 88'inin, yük taşımacılığının ise yüzde 90'ının karayolları ile yapıldığını belirten Turhan, karayolları taşımacılığının diğer tüm taşıma şekillerinin de tamamlayıcısı olduğu dile getirdi. Son 16 yılda temel amacın mevcut yol ağının trafik güvenliğinin arttırılması, taşıt işletme maliyetinin düşürülmesi ve tüm yerleşim birimlerine her mevsim ulaşımın sağlaması olduğunu aktaran Turhan, "Son dönemde karayollarımızdaki hareketlilik iki kat artmasına rağmen başından beri yürütmüş olduğumuz karayolları seferberliği ile bu yükün altında ezilmedik. Karayollarındaki trafiğin yüzde 80'i şu anda bölünmüş yollarda seyrediyor. Can ve mal güvenliğini en üst düzeyde tutan, uluslararası standartlara uygun, yurdumuzun dört bir yanını kuşatan ulaşım şebekesine sahibiz. Yol yaparken, teker dönsün, gün kurtulsun mantığı içinde hiç olmadık. Bir yandan ülkemizin her köşesine ulaşımı sağlayan devlet ve il yollarımızda fiziki ve geometrik standartları yükselttik. Diğer yandan akıllı ulaşım sistemlerini tesis ederek hizmet seviyesini ve trafik güvenliğini arttırdık. Bunun yanında özel önem verdiğimiz otoyol ve bölünmüş yollardaki çalışmalarımızla ülkemizin ulusal ve uluslararası koridorlarını güçlendirdik. Neticede vatandaşımızın hayatı kolaylaştı, kazalar azaldı, seyahat mesafe ve süresi kısaldı. Kazanan insanımız oldu, ülkemiz oldu, istikbalimiz oldu" şeklinde konuştu.Editör: Mesut EROL

Bu haber 478 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI