Bugun...


Bakan Kurum: 'Kentsel dönüşümde 3 temel kriterimiz var'
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümde 3 temel kriterleri olduğunu belirterek, Birincisi yerinde dönüşüm. Yine komşunuzla o proje sonunda beraber yaşayacaksınız. Kimseyi yerinden etmeyeceğiz. İkincisi de rızaya dayalı ve gönüllü dönüşüm yapacağız. Belediyecilik anlayışımız gönül belediyeciliği. Kentsel dönüşümde de gönüllü dönüşüm yapmak zorundayız. O yüzden burada da sizlerin rızası çerçevesinde bu dönüşümü yapacağız. Üçüncüsü de süratli dönüşüm. En kısa zamanda riskli binalardan sizi alarak kira yardımlarınızı yaparak misafir edeceğiz. En kısa zamanda da konutlarınıza yerleştireceğiz. dedi.

Bakan Kurum: 'Kentsel dönüşümde 3 temel kriterimiz var'
+ -

Kurum, Yenişehir Mahallesi'nde imar bilgilendirme toplantısında,  vatandaşlarla bir araya geldi.

Söz konusu bölgede, bin 90 bağımsız alan olduğunu dile getiren Kurum,  "Dolayısıyla burada artış yapmış olmayacağız. Burada TOKİ'nin karı olsun  anlayışıyla bu işe girmiyoruz. Yoğunluk artsın istemiyoruz. Yatay mimariyle devam  edelim. Özümüzü kültürümüzü yansıtacak projeleri birlikte yapalım istiyoruz."  diye konuştu.

Kurum, hızlı ve kararlı şekilde çalıştıklarını anlatarak,  vatandaşların da rızası olduğu zaman Kartal'daki gibi hızla projeyi  gerçekleştireceklerini söyledi.

Vatandaşları en güzel alanlarda kira yardımıyla misafir edeceklerini  dile getiren Kurum, en kısa sürede inşaatları tamamlayarak sağlıklı güvenli  konutlarda oturmalarını sağlayacaklarını aktardı.Editör: Mesut EROL

Bu haber 172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI