Bugun...


Bakan Çavuşoğlu: Tarih okuyun, tarih  bilen insanlar ülkenin geleceğine daha iyi yön veriyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, üniversite öğrencilerine tarih okumalarını önererek, Tarih okuyun, tarih bilen insanlar ülkenin geleceğine daha iyi yön veriyor. Doğru kaynaklardan okuyalım. Maalesef bizim çocukluğumuzda tarihteki birçok konular bize çok yanlış anlatıldı. Doğru kaynaklardan tarihi öğrenemedik, hep yönlendirme. dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Tarih okuyun, tarih  bilen insanlar ülkenin geleceğine daha iyi yön veriyor
+ -

Çavuşoğlu, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesindeki diploma takdim  töreninde, Türkiye'de gerçek anlamda eğitim için kurulan üç vakıftan bir  tanesinin Hamdullah Emin Paşa Vakfı olduğunu söyledi.

Vakıf bünyesinde beş yıl önce ektikleri tohumların meyvesini bugün  topladıklarına değinen Çavuşoğlu, Hamdullah Emin Paşa Üniversitesinden mezun olan  tüm öğrencileri tebrik etti.

Kendisinin de 35 yıl önce Hamdullah Emin Paşa Vakfı Lisesinin ilk  mezunu olduğunu aktaran Çavuşoğlu, ilk mezun olmanın avantajlarını da  zorluklarını da çok iyi bildiğini dile getirdi.

Üniversitenin büyüme aşamasında bugünkü mezunların katkılarını da  beklediklerini anlatan Çavuşoğlu, üniversitenin daha da büyümesi için çaba sarf  edeceklerini, yeni bölümler, fakülteler açılacağını ve ilave bina yapılacağını  bildirdi.Editör: Mesut EROL

Bu haber 322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI